SMART CITY EXPO

Premier Events Group

İstanbul Akıllı Şehir Fuarı

İstanbul Akıllı Şehir Fuarı ( Smart City Expo İstanbul), dünya çapında akıllı çözüm topluluklarının başında gelir ve bir şehri, içinde yaşayanlar için daha konforlu kılacak fikirler üretmeye yardımcı olur.

Bünyesinde kentsel gelişim ve teknoloji konularında 80’den fazla uluslararası uzman barındıran SCE İstanbul, şehir yönetimi ve yaşam kalitesini yükseltmek için yeni çözüm yolları üretir.

İstanbul Akıllı Şehir Fuarı, akıllı kent uygulamaları ile ilgili en son gelişmeleri takip edebileceğiniz en iyi sergidir. 200’den fazla şirketin proje ve prototiplerini görebileceğiniz bir yerdir.
Bu fuar, yeni iş imkanlarını ortaya çıkartmak için gereken planları ve ekipmanları size sağlayabilir. Şirketler, girişimciler, şehirler, araştırma merkezleri ve yatırımcılar arasında bir bağ oluşturma amacıyla planlanmış altyapı oluşumu aktivitelerini ve yan etkinlikleri burada bulabilirsiniz.

Kongreye 3.000 profesyonelin katılması hedeflenmekte, ayrıca fuar alanının ise 10.000 kişi tarafından ziyaret edilmesi beklenmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek bu organizasyon, UCLG ( United Cities and Local Goverments) Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından da desteklenmektedir. Organizasyona, Türkiye başta olmak üzere Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Balkan ülkelerinden üst düzey katılım sağlanacaktır.

 

Kongre

Fikir Paylaşmak, İlham Almak

80’den fazla akıllı şehir tasarımcısı uzman görüşlerini ve tecrübelerini bir araya getirerek etkili, sürdürülebilir ve yaşanabilir şehirler inşa etme yöntemlerini anlatacaklar.

Kongre akıllı ulaşım, yenilik, teknoloji, enerji, akıllı toplum, girişimcilik ve ekonomik gelişim konularına yoğunlaşacaktır.

Kongre Konuları

– Ulaşım
– Yenilikçi ve Teknoloji
– Enerji
– Akıllı Toplum
– Girişimcilik ve Ekonomik Gelişim