MMG Ar-Ge Zirvesi

Premier Events Group

Mimar ve Mühendisler Grubu tarafından, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) destekleri, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, TOBB, DEİK’İN katkıları ile düzenlenen Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, Ar-Ge Merkezleri, Üniversiteler, Teknoparklar ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmayı, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. İki gün süren organizasyonda sergi alanı yanında çeşitli başlıklarda düzenlenen oturumlarda konunun uzmanları, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum yetkilileri ziyaretçilerle bir araya gelmektedir.

1. AR-GE İnovasyon Zirvesi Sergisi 29-30 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde, 2. AR-GE İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 6-7 Eylül tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenmiştir. Organizasyon kapsamında AR-GE Merkezleri, Kalkınma Ajansları, Üniversitesi, Teknoparklar, Savunma Sanayi ve Enerji Firmaları başta olmak üzere birçok farklı sektör ve bölgeden 213 kurum ve kuruluş 500’e yakın inovatif proje sergilemiştir.

2. AR-GE İnovasyon Zirve ve Sergisi Araştırma Merkezleri, Üniversiteler, Kamu Kurum ve Kuruluşlar, Belediyeler, Yatırımcı grupları başta, 500 üzerinde kurum ve kuruluştan 10.000 üzerinde profesyonel tarafından ziyaret edilmiştir.

Detaylı Bilgi İçin: argezirvesi.com